Anasayfa » Yazarlarımız » Aristo » 08 Mart KOCAELİ Tahminleri – ARİSTO
08 Mart KOCAELİ Tahminleri – ARİSTO
ARİSTO Kocaeli TJK Altılı Ganyan Tahminleri ve Yorumları

08 Mart KOCAELİ Tahminleri – ARİSTO

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

1.KOŞU:

Arkadaşlar son tahminlere çok iyi bakamadığımdan sizlerden özür de diliyorum bu konuda. Tahminlerin başarısında bir düşme yaşandı. Bu konuda sizlerden özür dilerim. Nedenini açıkladım, babayı doktora götür getir sebep bu. Ne olursa olsun yine de tahminler iyi olmalı. Çünkü ayda 5000 veren iki yarış bulanın yaşamı güzelleşiyor.

Şimdi geçelim Cuma günün KOCAELİ menüsüne.

İlk ayak yine kilolar kazanca göre dengelenmiş bir handikap 15 arap atlarının yarışı. Birbirini her zaman geçebilen bir gurup.

En formda at 5-KILIÇSOY onu geeçn atlar burada koşmuyor.

Sonra 3-GEZGİNCİ yarış kazanma özürlü ama olsun.

Sonra 1-UZUN BEY bu at da tempoya çıkıyor.

4-NİZİP FIRTINASI üzerinde delikanlı dün TURGUT USTA ile nasıl bir yarış koştu gördünüz.

Başka ne olabilir diye buraya bakıyorum, 6-FEHİMAN son yarışta gurup yarışında buranın provasını yaptı. Zaten arkadaşlar buralarda nefes açtırılan atlar %70 kazanıyor.

Bir de 7-BEYREK var, açıkçası ondan da korkulur.

Ekonomik kuponlar 5-KILIÇSOY, 6-FEHİMAN ile risk alsın.

2.KOŞU:

Burada kafamdaki at 3-ŞİMŞEKKRAL. Neden derseniz A.Kurşun beklemez basar gider.

1-SURŞAHİNİ iyi sprint atıyor. Onu da ikinci at yazalım.

2-ENERGİN üzerindeki adam iyi. Orjin Tamerinoğlu. Yani araplarda uzunu en iyi yapan orjinlerden.

5-BUĞRAHAN da çok iyi durumda yazıyoruz.

Arkadaşlar burada şöyle bir durum da var, Tolga Yıldız kardeşimiz SURŞAHİNİ, ŞİMŞEKKRAL’a binip şimdi ENERGİN’e biniyor ama diğer bıraktığı iki ata da jokeyler biniyor. Ben bu konuda fazla düşünmedim. Çünkü at sahibi tercihleri de olabilir.

3.KOŞU:

Atlardan önce jokeylere baktım burada sanırım 2-OVERDOSE Sadettin ile tempoya çıkacak.

1-LARVOTTO, 5-RHYTHM CHOREOGRAP takipte kalıp işi son düzlüğe bırakacaklar. Üçünü de yazalım.

4.KOŞU:

1-ANGEL OF DEATH daha sert guruplardan geldi. Yarışlarına göre de kazanır duruyor. Ben BANKO önereceğm.

Rakip bence 2-EAGLE PAW olur. Çünkü yarışın öne en yakın gideni o olacak. Tavşanları sıyırıp direnebilir.

Burada diğer tayların da şansı olduğunu söylemek isterim. Ben BANKO yazarak risk alacağım.

5.KOŞU:

1-ULUKIZ çıkıp kazanma şansı çok yüksek.

Ben 3-VARLIKLI yanına yine yazacağım.

6.KOŞU:

4-VELİAHT BETÜL yine ekonomik oyunlar BANKO yazmaya karar kılabilirler ama 1-TİNEMİS, 2-KOMSHU, 3-PENGUEN, 8-ROWDY yazılacak.

Bu atlardan en tehlikelisi bence 2-KOMSHU‘dur. Çünkü basıp gidecek.

– Şansınız bol olsun.

ALTILI GANYAN TAHMİNİM
1.Koşu: 5,6,,,3,1,4,7
2.Koşu: 3,2,1,5,9
3.Koşu: 2,1,5
4.Koşu: 1-ANGEL OF DEATH
5.Koşu: 1,3
6.Koşu: 4,,,2,1,3,8

Hakkında Admin

2 yorum

 1. KOCAELİ

  Merhaba arkadaşlar herkese mutlu ve huzurlu bir gün diliyorum hayırlı Cumalar..

  Dün ve daha evvelki bazı koşuları irdelediğimizde at atı her zaman geçer tabiri yerini buldu sanırım.. Bulmasına buldu da aklımızın ermediği bazı detayları mantığımız nasıl kabul ediyor işte onu bulamadım.. En basit örneği dün BARUT EFE nin kantarması A.O.PAZAR maşallah dedirtecek yönde at binmesi ile bir sürü yarış severi ancak bu şekilde mağdur edebilir.. Düşünün ki çoğu yarış severin altılısı sadece bu ayaktan gümledi ve biraz empati yaptığımızda neye nasıl güvenebileceğiz? BARUT EFE o kadar rahat ki hiç bir şey yapmasa arkadaki rakiplerine köy kasaba kurar gelin görün öyle bir kamçı vuruyor ki bir arabanın 220 km hızla giderken makas atmasına benziyor demem o ki bir sürü yarış severin emeği düşünceleri ve hevesi haybeye heba oluyor kendini bir şey sanan yada elindeki kamçıyı sihirli değnek zanneden sorumsuz binicilerin halt etmesi yüzünden ve buna benzer bir sürü olaylar yüzünden ne muhabbet ne heves nede bir zevk kimsede kalmıyor.. Bir atın bir atı geçmesi kadar doğal bir şey olamaz bunda hem fikirim ama dünkü bu yarışı izledikten sonra inanın pes demek sanırım hepimizin ortak düşüncesi.. Umarım at sahipleri ve ilgili kişiler böyle durumlara yaptırımı en ağır cezaları verirler ve yarış severleri bu kadar mağdur etmezler.. Çünkü her kesin cebindeki bütçesi kendine ve kısıtlı ve hiç kimse böyle saçmalıklar yüzünden kaybetmek mecburiyetinde değil..!!

  Bugün KOCAELİ programında az atların bir arada koştuğunu görüyoruz ve günün kalesi gibi görünen ULUKIZ anormal bir durum olmaması durumunda günü beşli ganyana çevirir rakipleri çok uygun bakalım farklı bir senaryo ile karşılaşacak mıyız?

  1.KOŞU: Denk safkanların HANDİKAP mücadelesi benim önceliğim 4.NİZİP FIRTINASI ile bu rakiplerine her zaman üstünlük sağlaya bilecek isim 3.GEZGİNCİ olacak.. Kantarmasını beğenmesem de 5.KILIÇSOY kalitesi ile yazılması gerekir 2.GENÇTAHA bir türlü istediği yarışlarını sergileyemiyor bugün az da olsa orjinin hakkını verebilirse bu mesafede düşünülebilir 6.FEHİMAN son yarışında çok güçlü isimler ile mücadele etti bugün düşünülebilir son olarak 9.KIZGIN DEMİR bu mesafede etkili koşabilecek pedigrisi ile sürprizde düşünülmeli..

  4,3,,5,2,6,9

  2.KOŞU: 6.CAHİT AĞA kilo dengelerinin yarışa etki edebileceğini düşündüğümden bu safkan bugün önceliğimdir 9.ŞAHCAN içinde düşüncelerim aynı fakat zor bir yarış olduğunu vurgulamam gerek 2.ENERGİN kalitesi ile mutlaka kazanmak isteyecektir 3.ŞİMŞEK KRAL ile ağır kilosuna rağmen 1.SUR ŞAHİNİ imkanlar dahilinde yazılabilecek safkanlardır..

  6,9,2,3,1

  3.KOŞU: 4.WIN BY ME hem kilo hem de derece olarak bu mesafede rakibi 1.LARVOTTO nun bir tık üstünde olduğunu düşünsem de mümkünse her iki safkanı ayırmadan yazalım derim.. Eğer bu iki safkan kötü koşar yada enteresan bir durum yaşanırsa bu ayağı kapatmamız gerekir bilhassa son yarışını uzak kazanan 5.RHYTHM CHOREORGAP başta olmak üzere..!!

  4,1,5,,,H

  4.KOŞU: 1.ANGEL OF DEATH kalitesi ile bu rakiplerinin yanında kazanması çok normal eğer bu ayağı cazip kılmak istiyorsak KAYA ekürisine ait 5.HASKAYA ve son yarışında Has kayanın önünde yarışı bitiren ve rakibine çok az farkla boyun eğen 6.KING OF THE SUN dikkate alınması gerekir.. Normal şartlarda ANGEL OF DEATH bu gurubun atı değil karar sizlerin..

  1,,,,5,6

  5.KOŞU: 1.ULUKIZ bu safkan hakkında yorum yapmak istemiyorum zira üstte zaten belirtmiştim..!!

  1.ULUKIZ

  6.KOŞU: 4.VELİAHT BETÜL potansiyeli bu rakiplerinin üstünde kazanma şansı oldukça yüksek risk alınabilir ben yanına kalitesine inandığım 8.ROWDY mutlaka önermek istiyorum.. Birde mesafesinde koşacak olan 3.PENGUEN bütçeler dahilinde mümkün mertebe kuponlarda olmalı..

  4,,8,3

  ALTILI GANYAN TAHMİN

  1.KOŞU: 4,3,,5,2,6,9

  2.KOŞU: 6,9,2,3,1

  3.KOŞU: 4,1,5,,,H

  4.KOŞU: 1,,,,5,6

  5.KOŞU: 1.ULUKIZ

  6.KOŞU: 4,,8,3

  -İyi şanslar

 2. Merhabalar Tahmin Okulu Canları cumanız mübarek olsun nasılsınız ?sağlığınız moraliniz iyimi? bu gün Kocaeli ve İZMİR var inşalllah başarılı oluruz ,sizlere Sakarya^dan sevgiler selamlar

Cevapla