Anasayfa » Yazarlarımız » Aristo » 22 Şubat KOCAELİ Tahminleri – ARİSTO
22 Şubat KOCAELİ Tahminleri – ARİSTO
ARİSTO Kocaeli TJK Altılı Ganyan Tahminleri ve Yorumları

22 Şubat KOCAELİ Tahminleri – ARİSTO

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

1.KOŞU:

Arkadaşlar KOCAELİ’de güzel bir program var. Eğer yarışı iyi okuyabilirsek güzel bir parayı götürebiliriz. Bu yüzden oldukça riskli bir tahmin vereceğim.

İlk ayak 7-EMİRSOY, 11-ÖZEKAN, 6-UÇANBİLGİN, 8-URLA DESTANI yazıyorum.

Önde TURGUT REİS, KOVADA gibi çok seri isimlerin yarışı süratli götüreceği kesin. Sondan gelen atlara gün doğacak. Ben de sondan iyi gelecek 4 atımızı yazdım.

2.KOŞU:

2. Ayak MAİDEN bir yarış. 1-AL KANAT, 3-BADESU, 13-TURBOYILDIZ, 9-OYMAPINAR, 12-TATLIPINAR, 2-ASİLRENK yazalım diyorum.

3.KOŞU:

Yine önde kapışmanın oldukça fazla olacağı bir yarış. EGEBEYİ, GARANTİ, DEMİRDEN, MANİDAR önde giden atlar. KOŞTAHA yine önde. AHMİN öne yakın gidiyor. RENGÜL, BAŞKAYNAK geriden gelecek.

Bence hepsi dense yeridir. Kısa yazarsak eğer 5-EGEBEYİ, 1-GARANTİ önden 8-RENGÜL, 3-BAŞKAYNAK geriden gelenlerden yazılacak.

4.KOŞU:

1-KIZIM AZRA fiziği çok iyi, uzunları da iyi koşacak. Ben BANKO önereceğim.

5.KOŞU:

1-KARAİBO önde tempoyu belirleyecek çıkıp bitirebilir. Ekonomik oyunlara BANKODUR.

3-SURŞAHİNİ, 2-ZAZAHASAN, 7-ŞAHCAN, 6-KARATEPELİ diğer şans tanıdıklarım.

6.KOŞU:

1700 m. mesafe 9-MAHİR BEY kazanmaya yakın ama fazla güven de vermiyor.

1-BEHRAMKALE, 10-REKOR yazıp burayı da geçelim.

– Şansınız bol olsun.

ALTILI GANYAN TAHMİNİM
1.Koşu: 7,11,6,8
2.Koşu: 1,3,9,2,12,13
3.Koşu: 5,1,3,8,7,4
4.Koşu: 1-KIZIM AZRA
5.Koşu: 1,,,3,2,7,6
6.Koşu: 9,,,1,10

EKONOMİK ALTILI
1.Koşu: 7,11,6,8
2.Koşu: 1,3,9,2,12,13
3.Koşu: 5,1,3,8,7,4
4.Koşu: 1-KIZIM AZRA
5.Koşu: 1-KARAİBO
6.Koşu: 9,,,1,10

Hakkında Admin

3 yorum

 1. Merhabalar Tahmin Okulu Canları güzel bir cuma günü olsun cumanız mübarek olsun nasılsınız sağlıklar moraller iyimi? buralarda hala güneş yüzünü gülümsetiyor dün tekimizi başka yerde kullansak Şanlıurfayı alacaktık beni çok yakmasına rağmen İPEKÇİHANda karar kılmak hata idi Keşke ALANKOZ da karar kılsaymışız şimdi bu gün KOCAELİ üzerine yoğunlaşacağız Yada akşam İZMİR’E ama KOCAELİ biraz daha para verecek gibi duruyor SİZLERE SAKARYA’DAN SEVGİLER SELAMLAR

 2. KOCAELİ

  Herkese Hayırlı Cumalar Dostlar..

  1.KOŞU: Süratli gidecek olan yarışta genelde böyle mesafelerde ve bu pistte çok etkili yarışlar koşabilen 11.ÖZEKAN ilk ayak için kantarması M.ÇELİK idaresinde risk alınabilir koşuya baktığımızda TURGUT USTA ve KOVADA yarışın temposunu belirleyecek safkanlar olup 10.GENÇTAHA hemen arkalarında yer kapma mücadelesi verecektir bu gidişat ÖZEKAN için istediği gibi şekillenir düzlük üzerinde sprinti ile sonuca gitmesi yüksek bir ihtimal aksi durumda bu pistte çok etkili koşabilen 12.KILIÇSOY boş kilosu ile mutlaka değerlendirilmeli.. Daha sonra önde kendini yıpratmayıp sermayesini son metrelere taşıması halinde farklı bir koşu yapmasını beklediğim GENÇTAHA güne cazip bir başlangıç yaptırabilir 3.FIRATIN ÖFKESİ böyle mesafelerde genelde başarılı koşabilen bir safkan kilo handikabı yaşayacağını zannetmiyorum zira alışık olduğu için mutlak değerlendirilmeli son olarak DİKENCİK ekürisine ait olan 4.EFEYÜREK her zaman böyle guruplarda kollanmalı.. Yineliyorum şartlar ÖZEKAN ın lehine gibi duruyor küçük kuponlarda risk alınabilir karar her zaman sizlerin..

  11,,,,12,10,3,4

  2.KOŞU: Oldukça zorlu geçmesini beklediğim ARAP kısrakların MAIDEN yarışında önceliğim cazip bir isim olan 4.BARKODKIZ bu yıl iki defa start aldı ve son yarışını bu pistte dördüncü tamamladı kantarması DOĞUKAN SAV ile birdaha deklare olmuş ihmal etmeyin derim 1.ALKANAT İzmir pistinden gelen bu safkan muhtemelen bu yarışın favori ismi pistten etkilenmediği taktirde etkili olacaktır 13.TURBOYILDIZ hazırlıklarında iyi görünen bu safkan bu mesafede etkili koşacaktır 3.BADESU ve 12.TATLI PINAR sürpriz yapabilecek durumdalar 2.ASİLRENK çalışmaları ile dikkat çeken bir safkan KAIZBERT temsilcisi olması ayrıcalığını taşıyor son olarak 9.GÜNIŞIĞI Kocaeli pistini aydınlatabilir dikkat..!!

  4,1,13,3,12,2,9

  3.KOŞU: Muhtemelen 5.EGEBEYİ nin süratlendireceği yarışta 1.GARANTİ ile önde kapışmasını izleyeceğiz dikkatimi çeken EGEBEYİ önde pres yediği zaman yarıştan kopabiliyor GARANTİ ne kadar pres uygular onu bilemem ama bu kapışmadan yararlanabilecek safkanlar olduğunu biliyorum elbette söylediğim senaryonun gerçekleşmesi halinde.. İşte o zaman 4.DEMİRDEN ile 3.BAŞKAYNAK sonlarda foto çizgisinde imini duyurabilecek safkanlar olur.. Hatta ve hatta 7.MANİDAR bu yarışı çok cazip bir hale getirebilir.. Kısaca belirtmem gerekirse sprinter safkanlar önceliğimdir daha sonra EGEBEYİ imkanı olanlar GARANTİ yazıp bu koşuyu sağlama alabilir..

  4,3,7,5,,1

  4.KOŞU: Performans ve kalitesinin bu rakiplerinden üstün olduğunu düşündüğüm 2.AYSEV küçük bütçeli kuponların tek tercihi olabilir 1.KIZIM AZRA bu mesafelerde etkili bir safkan mümkünse beraber değerlendirmek gerekir geniş kupon yapacak arkadaşlarım 6.MADAM ALYA ile bu yarışı ta ikramiyeyi yukarlara taşımasını beklediğim 3.HAZELNUT a bir çarpı atsın derim..

  2,,1,,,,6,3

  5.KOŞU: 3.SURŞAHİNİ önde KARAİBO ve ZAZAHASAN ın süratlendireceği yarışta sonlarda güçlü gelip bu mesafede herhangi bir aksilik olmaması durumunda net bir şekilde kazanabileceğini düşünüyorum..

  3.SURŞAHİNİ

  6.KOŞU: Arkadaşlar bugün beklediğim gibi şekillenmemesi durumunda bu ayak altılı ganyanı çok cazip yaptırır.. Önceliğim uzun bir aranın ardından bu yıl ilk defa İstanbul pistinde start alan kalite isim 9.MAHİR BEY kantarması M.ÇELİK ile çok şanslıdır ve risk alınabilir ancak pisti yadırgadığı taktirde o zaman bu yarış fena karışır ki bu ihtimal yüksek gibi duruyor özellikle son yarışını bu pistte yapan ve üçüncülük elde eden 10.REKOR benim olmazsa olmazımdır.. Her an kazanabilecek durumdaki 3.BADARBUNGA ve bu yıl bir yarış görüp nefes açan 7.EREN EFENDİ bütçesi elverişli olanların değerlendirmesi gerektiği bir safkandır.. Eğer bu koşuda çok cazip bir safkan aranacak ise kumda etkili bir isim olan 11.ASHRAQA iki yarış görüp kondisyon açığını kapattı bu yarış dahil takibe alınması gerektiği inancındayım.. Yeri olan 1.BEHRAMKALE yi değerlendirebilir anacak MAHİRBEY den sonra sadığım isimler kendimce daha şanslı gibi duruyor karar sizlerin..

  9,,10,3,7,11,,1

  ALTILI GANYAN ŞABLON

  1.KOŞU: 11,,,,12,10,3,4

  2.KOŞU: 4,1,13,3,12,2,9

  3.KOŞU: 4,3,7,5,,1

  4.KOŞU: 2,,1,,,,6,3

  5.KOŞU: 3.SURŞAHİNİ

  6.KOŞU: 9,,10,3,7,11,,1

  Kazancınız kaybettiğinizden fazla olması temennisi ile..

  -İyi şanslar

 3. İZMİR

  1.KOŞU: Denk dişi İNGİLİZ safkanların HANDİKAP mücadelesinde henüz yarış kazanamamış olmasına rağmen potansiyelli bir safkan olduğuna inandığım 9.LADY ZOFKA boş kilosu ile bu mesafede farklı bir yarış sergileye bilir 4.BANA son yarışında bu mesafede üçüncülük ederken formda olduğunu gösterdi Ö.YILDIRIM ile daha etkili koşacaktır 8.REFFERANCE galop çalışmalarında iyi görünen bu safkan bu yıl bir yarış gördü bana göre bu mesafede daha etkili koşabilecek pedigriye sahip değerlendirelim derim.. 2.FINDIKKIRAN ile 3.CALLIENTE yazıp bu koşuyu geçmek istiyorum..

  9,4,8,2,3

  2.KOŞU: 3.BARUTEFE harika bir pedigriye sahip son yarışında yine bu kardeşimiz M.MAMEDOV ile ikincilik yaptı eğer bugün safkanı iyi idare edebilirse kazanma şansı yüksektir ilk sıradan değerlendirilmeli 5.CAHİL FİLOZOF çok ciddi rakiptir bu iki safkan küçük kuponlar için yeterli gibi duruyor imkanı olanlar şablondaki isimlere yada kendi tuttuğunuz safkanlara yer verebilirsiniz..

  3,5,,,8,1,6,2

  3.KOŞU: Zor bir yarış olmasına rağmen bu ayakta risk almayı uygun gördüm sebebi eğer tek hakkımı kullanmayacak olursam bu koşuyu kapatmam gerekir buda çok işime gelmez bu sebepten kalitesinin bu rakipleri yanında çok az da olsa üstün olduğuna inandığım 2.STEEL CLAW süratli yapısı ve inatçı karakteri ile rakiplerine direnip kazanmasını bilecektir.. Bugün kantarması M.ÇİÇEK ile bunu yapabilecek potansiyeli olduğunu düşünüyorum zira son yarışında C.GÖKÇE kardeşimizin hışmına uğradı..!

  2.STEEL CLAW

  4.KOŞU: Gecenin en zevkli mücadelesinde 2.KINOWA rakiplerinin üstünde potansiyele ve kaliteye sahip ancak ideal mesafesinde 1.BEDWULF suz oyun düşünemiyorum hem tabiki 4.KATMA DEĞER ilavesi ile.. Bu üç safkan kuponumda ayırımsız olacak..

  2,1,4

  5.KOŞU: 5.CELALİYE sanırım kalitesini tartışmaya gerek yok üstelik çok uygun rakiplerinin yanında koşuyor bir süredir start almayan safkan bir yarış gördü ve kondisyon açığını kapattı bugün KARATAŞ idaresinde bir olumsuzluk olmaması durumunda kazanıp moral bulacaktır düşüncesindeyim..

  5.CELALİYE

  6.KOŞU: Kim tuttu o yuttu türünden bir yarış mümkün olduğunca fazla safkana yer vermek gerektiği inancındayım benim önceliğim 14.KING`S DAY ve 4.AKARCA KHAN olmasına rağmen 7.STRIKE HARD ile 1.SIMENTAL ayırımsız kupunlar da öncelik verilmesi yönünde daha sonra 11.VICTORY WAY – 5.BABİ yazılabilir 10.KAVACIK BEYİ geceyi çok cazip yapabilir dikkat..!! Tuttuğunuz isimlere bu koşuda bütçeniz el verdiğince yazın derim.. Elbette haddim olmadan..

  14,4,7,1,11,5,10

  ALTILI GANYAN TAHMİN

  1.KOŞU: 9,4,8,2,3

  2.KOŞU: 3,5,,,8,1,6,2

  3.KOŞU: (2.STEEL CLAW)

  4.KOŞU: 2,1,4

  5.KOŞU: (5.CELALİYE)

  6.KOŞU: 14,4,7,1,11,5,10

  Herkese Mutlu hafta sonları..

  -İyi şanslar

Cevapla