Anasayfa » Yazarlarımız » Aristo » 10 Ocak İZMİR Tahminleri – ARİSTO
10 Ocak İZMİR Tahminleri – ARİSTO
ARİSTO İzmir Altılı Ganyan Tahminleri ve Yorumları

10 Ocak İZMİR Tahminleri – ARİSTO

10 Ocak Perşembe İZMİR TJK tahminleri, altılı tahminleri, at yarışı tahminleri, altılı ganyan tahminleri ve yedili plase tahminleri şu şekildedir:

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

1.KOŞU:

3-GIALLO RAGAZZA yedili plasede BANKO yazacağımız at.

2.KOŞU:

2-KARAMIH arkadaşlar bu atımızı BANKO vereceğim. Eğer ilk ayağı geçersek kazanmaya yakın oluruz.

3.KOŞU:

2-AŞANKIZ, 6-HORİZON, 10-NINALIS, 11-PENNYWISE ile ikinci ayağı da geçiyoruz.

4.KOŞU:

TURGUT USTA’nın yarın müşterisi çok olur ama benim ilk atım 1-GÜNGÖR AĞA‘dır. Kondisyon topladı.

6-CATCH MONEY ikinci atımdır.

7-TAMAHKAR, 5-TURGUT USTA ve 3-BEYAZ KULE de yazılır.

5.KOŞU:

1-GÜMBÜRGÜMBÜR, 3-TOROSDAĞI mücadelesi izleriz.

2-ROMEO sürprizde.

6.KOŞU:

4-HAVE A NICE TRIP, 2-STEEL CLAW, 1-DAYKOMIO arasında.

7.KOŞU:

8-VICTORY WAY, 9-PETTIT BLUE, 1-BABA MERDAN, 2-LORD OF TIME, 13-RED SUN, 3-ONURBEY, 4-URLA ZAMANI yazıyoruz.

– Şansınız bol olsun.

ALTILI GANYAN TAHMİNİM
2.Koşu: 2-KARAMIH
3.Koşu: 2,6,10,11
4.Koşu: 1,6,7,5,3
5.Koşu: 1,3,2
6.Koşu: 4,2,1
7.Koşu: 8,9,1,2,,,3,13,4

EKONOMİK ALTILI
2.Koşu: 2-KARAMIH
3.Koşu: 2,6,10,11
4.Koşu: 1,6,7,5,3
5.Koşu: 1,3
6.Koşu: 4,2
7.Koşu: 8,9,1,2

Hakkında Admin

17 yorum

 1. İZMİR

  2.KOŞU: 1.SÜERDEM rakiplerine göre kalite ve performans olarak üstün gördüğüm bu safkan geçtiğimiz yılın sonlarında kısa bir aranın ardından iki yarış koştu bunlardan biri G-3 ve son yarışı HANDİKAP – 15 ve bu yarışını üçüncü bitirdi gelişen kondisyonu ve çalışmaları ile müsait rakipleri yanında kantarması G.KOCAKAYA idaresinde fotoyu önde geçmesi gerektiği inancındayım..

  1.SÜERDEM

  3.KOŞU: 6.HORİZON küçük bütçeli oyun kuranlar için bu safkan risk alınabilir son yarışını sergilemesi durumunda kazanmaya en yakın isimdir aksi takdirde son yarışına itibar etmediğim 10.NINALIS bu mesafede mutlak düşünülmesi gerekir zira galop çalışmalarında farklı görünen safkan kantarması D.PALAUR idaresinde tamamlaması artı olarak düşünülmesi gerekir.. Eğer bu koşuda sürpriz olacak ise son iki yarışını hemen tabela dibinde bitiren 9.MIA SOLE özellikle kısrak babası MOUNTAIN CAT olması sebebi ile mutlak düşünülmesi gerekir.. Yeri olanlar 2.AŞANKIZ ve 5.GÜRBÜZÜN GÜLÜ bu safkanları değerlendirmeye alabilir..

  6,,10,9,,2,5

  4.KOŞU: 5.TURGUT USTA müsait rakipleri yanında en şanslı isimdir ancak İZMİR pistinde harika yarışlar sergileyen 7.TAMAHKAR mutlak ciddi rakip olacaktır eğer mümkünce bu iki safkanı ayırmadan kuponlarımıza yazalım derim..

  5,7

  5.KOŞU: 1.GÜMBÜRGÜMBÜR yaşı ilerlemiş olmasına rağmen son yarışlarına baktığımızda ortalama 64 kilo ile koşmuş bugün rakipleri ile aynı kiloda mücadele verecek bana göre ideal mesafesinde müsait rakipleri yanında bir aksilik olmaması durumunda kazanması gerekir..

  1.GÜMBÜRGÜMBÜR

  6.KOŞU: Bugün en çekindiğim bir koşu 3.yaşlı İNGİLİZ safkanların HANDİKAP mücadelesi safkanların handikap değerlerine bakıldığında hemen hemen denk gibi duruyor ve güç ve potansiyel olarak da bir birine yakın hangi safkanı elesem gelecekmiş hissi uyandırıyor ben sıralama verip bu koşuyu imkanlar dahilinde kapatılması gerektiği inancındayım..

  8,2,7,3,1,4,,,,H

  7.KOŞU: Bugün bu koşuda özellikle 7.OASIS e ayrı bir parantez açmak istiyorum İZMİR pistinde ve bu mesafelerde başarılı koşabilen bu safkan artık bu çalışmaları ile bugün kazanabilir kilo değerlerinin her türlü yarışa etki edebileceğini düşündüğümden en ciddi rakiplerinin başında 8.VICTORY WAY form grafiği yüksek olan bu safkanı görüyorum.. Boş kilo avantajını en iyi şekilde kullanacak olan 13.RED SUN mutlak dikkate alınmalı.. Ağır kilosuna rağmen kantarması M.ÇİÇEK idaresinde 2.LORD OF TIME ile yarışın favorilerinden olan 9.PETTIT BLUE ve 1.BABA MERDAN imkanlar dahilinde kuponlara yazılabilir..

  7,8,13,2,9,1

  ALTILI GANYAN TAHMİN

  2.KOŞU: 1.SÜERDEM

  3.KOŞU: 6,,10,9,,2,5

  4.KOŞU: 5,7

  5.KOŞU: 1.GÜMBÜRGÜMBÜR

  6.KOŞU: 8,2,7,3,1,4,,,,H

  7.KOŞU: 7,8,13,2,9,1

  -İyi şanslar

  • Caneko
   Dostum dikkat et, Suerdem yarışla ilgisi olmayan ilk attı.
   Senden çok daha iyi performans bekliyorum.
   Müzekkar Ağa armut gibi tek duruyordu. Rakip yazılsa bile SUERDEM kuponda olmaması gereken bir at.
   Şu an TJK tv izliyorum, adamların söylediği şeylerin at yarışı ile ilgisi yok. Bu nasıl iştir anlamadım.
   Bir kasabın beyin ameliyatı ile ilgili bilgi vermesine benziyor.
   WHITE HEART LINE den bahsediyorlar çok seri at diye. Orda çok seri Rasimbey var, son koşusunda çok zorlandığı için bu koşuda fotoya uzanması hayal ama en azından önde baya yorar diğer atları.
   Ayrıca favori İLKAAN da çok seri bir at.
   Adamlar WHITE HEART LINE isimli atın artık 2000 m ve üzerinde koşması gerektiğini, yaş aldığı için giderek daha uzun mesafelerde başarılı olacağını göremiyor.
   Bırak görmeyi tasavvur dahi edecek zekaları yok.

   • Hoş geldin HEREDOT Yazdıklarını yeni gördüm umarım iyisindir Müzakker ağa yı inceledim ve kendi kendime şöyle söylendim; Eğer böyle safkanları tek bulabilecek bir babayiğit varsa sanırım her gün altılı ganyanı bulur.. Bu safkan geçtiğimiz yıl ELAZIĞ pistinde 10.ayda Ş-4 yarış koşmuş ve tabela içerisinde dördüncü bitirmiş evet kumcu evet çalışmalarını kantarması idaresinde tamamlamış at atı her zaman geçer buna lafım yok eğer bazı şeyleri mantıklı düşünmezsek kurgularımızı hangi doğrultuda yapacağız? Aradan sonra katıksız ELAZIĞ pistinden geleceksin hazır ve formda rakiplerinin yanında KOCAELİ pistinde kazanacaksın G-3 KV ve HANDİKAP gruplarda mücadele etmiş safkanların yanında geçtiğin rakibin DIAMON olacak valla açıkçası bu benim mantığıma çok ters geldi elbette bu benim düşüncem SUERDEM i dikkatli izledim G.KOCAKAYA nın ne yaptığını anlamış değilim bunca yıldır at biniyorsun ve tecrübe edinmişsin apranti gibi yarış koşturuyorsun.. Sonuçta ne dersek diyelim kazanan belli kaybeden belli yarış kazanıldıktan sonra yorum yapmak haddim değil lakin ancak MÜZAKKAR AĞA yı tek verebilecek babayiğidi anlından öperim.. Selamlar Bolşans

  • Mesafenin uzadığı tay yarışlarında hala önce ki kısa mesafe performanslarına göre atları değerlendiriyorlar.
   Oysa ilk defa mesafeyi bulan KOCABOZDOĞAN, ŞAHCAN, OYMAPINAR gibi taylar mutlaka kuponlarda bulunmak zorunda.

  • Özellikle kır olmayan İngiliz atlarında hangi atın mesafe aradığını ve tempo-yarı tempo koşması gerektiğini göremeyen biri hayatı boyunca milletin atlarını beslemeye devam eder.
   Bir atın koşu içinde ki aksiyonlarından bunu çok net görmek mümkün.

   Mesela AYSHE isimli İngiliz safkanın mesafe uzadıkça şansının artacağını, yarı tempo koşması gerektiğini, kısa mesafeli kalabalık koşularda başarılı olmasının imkansız olduğunu görmek gerekior.
   Uzun mesafede koşsa bile hatalı taktik yine başarısızlık getireceğini, A. Sözen gibi usta bir jokeyin dahi AYSHE isimli safkana hatalı taktikle binerek kazanacağı yarışı hediye etiğini görmek gerekiyor.

 2. Tahmin Okulu Canları Merhabalar Nasılsınız sağlıklar moraller iyimidir GÜNLERDEN PERŞEMBE İZMİR SAAT 15DE başlıyor ŞİMDİ ilk ayakta KARAMIH banko dedik İKİNCİ AYAK TA 2,11,3,6,10 YETERLİ DEDİK ÜÇÜNCÜ AYAKTA 1,5,6,7,3 SIRALAMSINI VERDİK 4ÜNCÜ AYAKTA GÜMBÜR GÜMBÜR,TOROS DAĞI demişitik 5 inci ayakta HAVA A NİCETRIP banko demiştik at yazanlara DAYKAMIO,STEEL CLAW söyledik SON AYAKTA ise LORD OF TIME yarıştan çıkacakmış bizde sıralmamızı 8,9,1,3,13,10,7,4 yaptık oyunumuz nasıl oldu şimdi yazalım =(2)(2,11,3,6,10)(1,5,6,7,3)(1,3)(4….1,2)(8,9,1,3,13,10,7,4) arkadaşlar ben bu kuponu yatırıyorum kısası 28tl tutuyor sizlerde yatırabilirsiniz Sakarya’dan selamlar

 3. Gerçekten bu AT yarışı çok enteresan 2.koşu Altılı ganyanın ilk ayağında kazanan MÜZEKKER AĞA geçtiğimiz yıl en son ELAZIĞ pistinde 10.ayda koşmuş ve İZMİR pistinde bu kadar aranın ardın dan sonra yarış kazanıyorsa ya bizim gözümüzden bir şeyler kaçıyor yada gerçekten öğrenmemiz gereken çok şey var olduğunu düşünüyorum.. Favori gelmeye bilir hatta plase fakat bu kadar hazır ve formda olan safkanların arasından sıyrılıp yarış kazanabiliyorsa gerçekten on değil yüz fırın ekmek yememiz gerekiyor.. Eğer bu safkanı bu ayağı kapatmadan bulabilen arkadaşım var ise buradan canı gönülden kutlamak isterim..

  Bol şanslar

 4. İZMİR

  5.li ganyan

  3.KOŞU: 6.HORİZON

  4.KOŞU: 5.TURGUT USTA

  5.KOŞU: 1,2,3

  6.KOŞU: 8,2,7,3,1

  7.KOŞU: 7,8,13,2

  Bol şans

 5. Caneko Doğru söylüyorsun .. şimdi bende kurtarsın diye KARAMIH banko verdim,ama beynimde burada birşey olacak sorusu vardı aslında ikinci ayağı kısa geçebilirdim TURGUT USTA bende gelmez ama GÜNGÖRAĞA da TURGUT USTA yüzünden gelmez gelmez TAMAHKAR CATCH MONEY yazıp Geçebilirdik TOROS DAĞI da çok müthiş form tutmuştu,GÜMBÜR GÜMBÜR yaşlılık alametleri göstermeye başladı Bunlar düşünceler kağıda dökülebilirdi ,bir at iyi para verdirecek yarışa 5inci ayakta da 4 numara kazanacak gibi duruyordu kazandıda:) yapacak birşey yok beşli yapanlara teselli olabilir kupon

 6. KOCAELİ

  Sevgili ARİSTO ne dersek diyelim maalesef düşüncelerimiz bazen bu şartlarda yetersiz kalıyor sanırım dün MUZAKKER AĞA Elazığ dan arpasını yada mamasını yanında getirmiş..:)) İşin latifesi bir yana eğer bu safkanda böyle bir potansiyel var dı da biz nasıl göremedik? Kendimi hayıflıyor ve ilgililerini kutluyorum.. Umarım bundan sonraki yarışlarında aynı titizliği gösterir ve sahiplerinin yüzünü kara çıkarmaz..

  Bu güne geçecek olursak 6 Koşulu KOCAELİ programında günün sığınılacak limanı Tabela ayağında koşan İLKAAN gibi duruyor ancak bu ayakta başka bir safkanın gelmesi demek altılı ganyanı cazip bir yerlere götürmesi demek kendim başka yerde tek hakkımı kullanıp bu saha ve zemin şartlarında en az favori kadar iyi koşmasını beklediğim WHITE HART LANE ile yıkmak istiyorum bakalım düşüncelerimiz ne denli doğru..?

  1.KOŞU: 6.TUMBUL ŞEN Üzerindeki kantarması E.YAVUZ ile bir yarış kazanan süratli safkan lehine olduğunu düşündüğüm mesafede bir solukta bitirebilir aksi taktirde bu yarış çok karışır bu safkanı risk almak isteyenler altılı ganyanın ilk ayağında gelirse güzel bir avantaj elde edebilirler yoksa 5.KOCABOZDAĞAN ve gruptan farklı olduğunu düşündüğüm 1.RIFKIYE mutlak çok ciddi rakip olacaklardır açıkçası imkanı elverişli olanlar için kapatılması gerektiğini düşündüğüm bir koşu..

  6,,,5,1,3,2,4,,,H

  2.KOŞU: 5.SAVAŞ ATI demek isterdim ancak 3.MY BABOŞ önde SAVAŞ ATI nı rahat bırakmayacaktır öndeki kapışmadan istifade edecek safkanlar var özellikle 2.PAMUK BABA ve son yarışını bursa pistinde kazanan boş kilosu ile 8.NEDİMHAN önceliğimdir her türlü sonuca açık olduğunu düşündüğüm bu yarışın kapatılmasında fayda görüyorum elbette bütçelerimizi aşmadan..

  2,8,5,7,4,1,,,H

  3.KOŞU: 4.MANKEN CAN ve 6.PAMUK HANIM bu mesafede (1500) ayırımsız yazılması gerektiği inancındayım..

  4,6

  4.KOŞU: Yarışın süratli gideceğini düşünürsek ki bu ihtimal oldukça yüksek (TRAJE ve HABERLİ) bu iki safkan süratli stile sahipler eküri safkanların 5.FATİHİN GÜLÜ\7.KOLAÇAN yarışa ağırlığını koymasını bekliyor ve kuponuma BANKO olarak işaretlemek istiyorum..

  5.FATİHİN GÜLÜ\7.KOLAÇAN (eküri)

  5.KOŞU: Üstte bu koşudan bahsettim dileyen 4.İLKAAN ı tek olarak değerlendirebilir benim tercihim 5.WHİTE HART LANE yi yazmaktan yana..

  4,5

  6.KOŞU: 10.KARAİBO çalışmalarında gayet olumlu görünen bu safkan eğer rakiplerinden erken sıyrılabilirse yamaklara ait olan bu zor koşuda tatlı bir sürprize imza ata bilir bu safkanı kontra kuponumda risk alacağım dileyen değerlendirebilir.. Bu yarışta performansının üstünde koşmasını beklediğim 9.REŞİT BEY çok ciddi rakip olabilecek kalitede Nispetten rakiplerinden kilo olarak avantajlı görünen 11.LOKUM OĞLU ile çalışmalarında gayet iyi görünen ve geçtiğimiz yıl bu pistte gayet başarılı yarışlar çıkartan 6.GENÇ TAHA ile 12.SULTAN BATUR benim ayırımsız kuponumda olacak safkanlardır.. Bütçesi elverişli olanların at yazabileceği bir koşu..

  10,,,9,11,6,12

  ALTILI GANYAN TAHMİN

  1.KOŞU: 6,,,5,1,3,2,4,,,H

  2.KOŞU: 2,8,5,7,4,1,,,H

  3.KOŞU: 4,6

  4.KOŞU: 5.FATİHİN GÜLÜ\7.KOLAÇAN (eküri)

  5.KOŞU: 4,5

  6.KOŞU: 10,,,9,11,6,12

  Not; Düşüncelerim sadece yardım amaçlı olup kuponlarınızı kendi düşüncelerinize oluşturmanızı ve yayınladığım şablon üzerinden dilediğiniz şekilde at ilave edip çıkarmanızı önemle söylemek isterim..

  Aldığımız en önemli karar kendimiz için pozitif anlamda oluşabilecek yarar dan ibaredir..

  Herkese Bol şans

 7. Caneko dostum düşüncelerine katılıyorum yarışlarda anlık değişimler sonucada çok etkili olur örneğin düm Şanlıurfa da düşünce bazında kararları verebilsek belki yarış ı alabiliriz bu olayları Heredot dostum çok yaşardı bir atın yarıştan çıkması seneryoyu komple değiştirdi ,ben bir gün önceden yorum yapıyorum CALİFORNİA yarıştan çıkarıldı en seri isim kim kaldı EL FUEGO kardeşim kazanacak bu at bomboş kalmış Yine benim kendi hatam 2İNCİ ayak DEMİRBAŞ tan seri sim yok orada risk almam gerekirdi bunları niye yazıyorum bilgi ayrı oyun kurma sanatı ayrı DEMİRBAŞ, EL FUEGO tek Son ayak 10u verdim bence rakibi fovari 14 numara kurguyu bu üç ayak üzerine yıksak altılı bizden kaçarmı kaçmaz ,ama önemli olan kurgu kurgu atın fovari bomba olması önemli deüil ben kayıtlardan tahmin veriyorum oyuncuların ne oynayacağını az çok tahmin edebilirim, verdiğim AT FOVARİMİ yoksa süprizmi Az çok tahmin ediyoruz ama ertesi günü Fanatik ten görüyoruz çoğunlukla bazende bir bakmışım Fanatik gazetesi de benim tekleri vermiş oyunumdan buz gibi soğuyorum ama iş işten geçmiş oluyor:) dostumteşekkürler ediyorum güzel düşüncelerine ve yüreğine

 8. İZMİR
  1.2.3.4.5.6.7
  1.3.47.8.9
  2.3.1.5
  2
  1.3.4.5
  6
  bolşans herkese

 9. ADANA
  1.4.5.8.10
  1.3.2.4
  1.2.5.6.8
  5
  1.2.3
  11
  bol şans

 10. İSTANBUL
  1.4
  3.7.8.9.1011.14
  1.4
  4
  2.4.5.10
  2.5

Cevapla