Anasayfa » Tahminler » Adana » YAZARLARIMIZI ANLAMA KILAVUZU
YAZARLARIMIZI ANLAMA KILAVUZU
TJK At Yarışı Tahminleri

YAZARLARIMIZI ANLAMA KILAVUZU

 

Üyelerimizin yazarlarımızı anlayıp daha fazla faydalanabilmeleri için sanırım ‘YAZARLARIMIZI ANLAMA KILAVUZU’ yazmamız gerekiyor. Ben site admini olarak aşağıda yazarlarımız hakkında kendi gözlem ve analizlerimi paylaştım. Yani bunlar benim görüşlerimdir. İstemeden sürç-i lisan ettiysem de kendilerinden peşinen çok çok özür diler, aflarına sığınırım.

 

HEREDOT: Anormal derecede yüksek ve emsalsiz boyutta bilgi kapasitesine sahiptir. Hayranlık uyandıracak derecede üstün zeka ve hafızaya sahip olup, Türkiye’de at yarışı alanında bir eşi daha yoktur. Bu özelliklerini tecrübesi ile de birleştirdiğinde kendine has analizleriyle bulduğu bomba atlar sitemizde büyük ses getirmiştir.

Üstün niteliklerinin yanında şablon ve kupon başarını engelleyen eksi yönleri bulunmaktadır. Profesyonel hastalığı dediğimiz hastalık, yani adrenalin tutkusu HEREDOT’ta kontrol edilemez derecede fazladır. Bu eksi yönünü çok iyi bilip kişisel mücadele vermesine rağmen maalesef tek başına üstesinden gelememekte ve oyunlarını normalleştirecek yardımcılara ihtiyaç duymaktadır.

Aşırı derecede sürpriz ve bomba atlara yönelip oyunları zorlamaktadır. Hemen her ayakta sürpriz ve bomba arayışına girdiği için bunlardan bazıları bombayı patlatsa bile çoğu zaman fazla zorladığı bir ayakta favori atın kazanması neticesinde o favori at kuponda bulunmadığı için yatmaktadır.

Şablon konusunda bir başka eksiği de fazla tek kullanıp diğer ayaklarda da bomba patlamasını istediği için kapatmasıdır. Bu tarz kurgular tekler kazandığında ikramiye ne olursa olsun, ne kadar büyük bombalar patlarsa patlasın tutar ama tek sayısı fazla olduğu için risk oranı da yüksektir.

Bu eksiklerinin farkında olan HEREDOT, takipçilerini her fırsatta uyarıp şansı yüksek favorileri tespit ederek fazla zorladığı ayaklarda kupona eklenmesini tavsiye etmektedir.

HEREDOT’u iyi anlayıp eksik olduğu yönlerini tamamlayabilen takipçilerinin çok yüksek ikramiyeli altılılar yakalamaları ve yüksek ikramiyeli bahisler bulmaları içten bile değildir.

HEREDOT tahminlerinin, çok acemi oyunculara değil de biraz daha profesyonel ve işi bilen oyunculara hitap ettiğini söylemek sanırım yanlış olmaz.

 

ARİSTO: Bilgi ve tecrübe bakımından çok yakın olmalarına rağmen oyun kurma bakımından HEREDOT ile çok farklı ve tamamen zıt özelliklere sahip diyebiliriz.

ARİSTO, şablonlarında daha az tek kullanır ve dengeli kuponlar hazırlar. HEREDOT’un aksine mümkün olduğunca oyunları zorlamadan bulmaya çalışır. Çok kalabalık ve zorlu yarışlarda dahi şansı yüksek atları adeta cımbızla çeker gibi ayıklamaya çalışır.

Yüksek şansla koşan favorilerin kazanma şansını kendisi de yüksek görüyorsa hiç yıkmaya çalışmadan en basit ve ekonomik şekilde altılıyı bulmaya çalışır. Programın yapısına göre yeri geldiğinde orjinal ve sürpriz atları tek yazıp yüksek ikramiyeye gidebilecek profesyonel kurgular oluşturabilir. Ancak sorumluluk alıp banko önerdiği atlar sürpriz konumda olsalar bile kendi kafasında yarışı her yönüyle koşturup sağlam olduklarına çok inanmıştır.

Örnek: 05 Haziran Şanlıurfa programında banko önerdiği BEYHAK gibi. BEYHAK 6,10 ganyanıyla sürpriz konumda olmasına rağmen uzak farkla kazanırken aslında ne kadar sağlam bir banko olduğunu ispatlamıştır.

Dolayısı ile ARİSTO sorumluluk alıp sürpriz bir atı banko önermişse mutlaka çok geçerli sebepleri vardır ve çok güveniyordur.

 

* Netice olarak yazarlarımız birbirlerine yakın bilgi ve tecrübeye sahip olmalarına rağmen oyun kurgusu ve kişisel özellikler bakımından birbirlerinden tamamen farklıdırlar. Aslında bu zıt özellikler birbirlerini tamamlamalarını sağlıyor. Tamamlama ve birleştirme işi de üyelerimize düşüyor. Bu konuda şu an aklıma gelen iki metot var:

HEREDOT‘un zorladığı ayaklarda önerdiği sürpriz ve bomba teklerin yanına şansı yüksek favori ve plase atlar eklenebilir. HEREDOT’un şablonlarına sürpriz ve bomba at eklemenin hiç bir anlamı ve faydası yoktur. Çünkü zaten olabilecek en büyük sürpriz ve bombalar kendisi tarafından bulunup şablonda yer verilmiştir. Üyelerimizin yapması gereken şansı yüksek favori ve plaseleri ilave etmektir. Yani zor olan sürpriz ve bomba atları bulmak olduğu için aslında üyelerimizin işi çok kolay. AGF tablosuna bak, şansı yüksek favori ve plaseleri tespit edip ekle.

Benim aklıma gelen bir diğer metot da, HEREDOT‘un farklı olarak önerdiği orjinal sürpriz ve bomba atları ARİSTO‘nun şablonuna ekleyerek kupon hazırlamak olabilir.

 

Hakkında Admin

31 yorum

 1. Bu baslik ne guzel olmus, ustadlarin ellerinden opuyorum, bize bu guzel heyecanlari yasattiklari icin. Admini de tesekkur ediyorum, ince bir davranisla boyle bir baslik actigi icin. Ustadlarim bitane, sayelerinde bu oyunu cok seviyorum. Bu site sayesinde de, bu siteyi acanlar sayesinde de memnuniyetimiz ve bu oyuna bagliligimiz artti, bizleri ayni oyuna gonul vermis insanlarla bulusturdular. Admin sana da ayrica tesekkur ediyorum.

 2. Merhabalar tahmin okulu canları hava serin her şey güzel günlerden salı çok zor olmayan tatlı bir para verecek gibi ANKARA ve KOCAELİ var düz zaten söylemiştim ŞANLI URFAYA bulaşılmaz diye AMA BATUR kardeşim ilk ayaktaki at vermiş kazanır diye birda BEYHAK son ayak iki atla güzel bir kupon yapılsa indirilirdi. NEyazık ki ben sahada olduğumdan yarışı ancak son iki yarışına bakabildim, iftar falanbiz bu arada emlakta çalışmaya devam ,KOCAELİ EMBİRHAN gelmeyince 150 200 tl olduk ŞİMDİ ANKARADA ne var birdaha irdeleyelim,İLK ayak gerçekten zor hatta benim Vermediğim İLKNUR SULTAN da eklenir,ikinci ayakta da atlar belli ben BABA METİN ‘İ Öne çıkardım ama BABA EMİR, HAKTANBEY,MAHREM, TURBOCU verdim Arkadaşlar böyle koşularda ilginç at da gelebilir örneğin ÇİFTÇİHAN,DEMİRCENK ben şansı en çok olan kafamda atları yazıyorum diğerlerinde risk alıyorum DOWN TOWN GOLD FOOT verdim biliyorsunuz ERENEFENDİ,gelebilirmi =? gelir gelir diğer taylarında elbette şansı var biz ne yapmışız kısa geçmişizYELTAY son yarışı itibarı ile yem kenteri yapması lazım yalnız bu tür yarışlarda seri bir at 600 700 m bu atla boğuştuğunda olmadık bombalar çıkar,ben oyunu dağıtmadım diğer koşuda üçyaşlı ingilizler var SOCRATES,CLIFF SURFER öne çıkıyor Son koşuda SHUTKA da kazanmaya çok yakın örnegin 5:nçi ayak iki at son ayak tek diğer ayakları sağlama alıp güzel bir kurguda olabilr,kısacası at yarışında koşu başlayana kadar beyin de üretir,ben sizlere sağlık şans moral dilerken saygı ve sevgilrimi gönderiyorum Sakarya’dan

  • ARİSTO üstad
   Nacizane fikrim üçüncü ayak 7 SCAMP çok iyi diri bir at ben bugün iyi bir koşu bekliyorum,bir diğeride aynı koşu 8 WİN THE WEST ayağında çatlak tedavisinden sonra toparlandığını düşünerek bu ayağı tek geçmeyenlere ilave etmenizi tavsiye ediyorum.
   Benim tekim birinci ayak 4 OCEAN EYE
   Bol şanslar

 3. Herkese Merhabalar,

  At yarişından anlamayan,galop,handikap,falan filan hiç bilmeyen biriyim fakat bu siteyi takibe başladıktan sonra düzenli at yarışı oynamaya başladım.Neye göre oynuyorsun diye soracak olursanız ustaların ve diğer arkadaşların şablonlarına bakarap oynuyorum ve çok keyf alıyorum.Mesela encok favorilerden olmayan bir atı tek yazıp geldiğinde mutlu oluyorum,dün Aristo hoca yazdığı Beyhak isimli atı tek yazarak 13 liralık kuponla dörtte kaldım,gündüz koşusunda Heredot ustanın Arpello tavsiyesinden tek atıp beşte kaldım 14 liralık kuponla.
  Dün hem Aristo nun hem de Heredot un verdiği teklerde ki yorumlarını tekrar okumanızı tavsiye ederim,Aristo öyle bir yazmıştı ki yarış koşmadan ben de at kazanmıştı,gelse de kazanmıştı gelmesede kazanmıştı.Heredot un profosonel tek çıkıyor dediği at gelmedi,gelmezse kızmayın demiş ,ben de at koştu ve geldi Hocam canın sağolsun.
  Bilgi ve tecrübeye sahip insanların yürek koyarak yaptıkları işe saygı duyup sahiplenmek gerekir diye düşünüyorum.Sonuç olarak elbette para kazanmak önemli ama bir sürü değişkenin bir arada olduğu bir yarışta hiç bir şeyin bu kadar kolay olmadığını düşünüyorum.At yarışından para kazanma işini amaç değil ama keyif olarak gören biri olarak herkese başarılar dilerim.

 4. ANKARA

  2,3,5,6,8,9
  HEPSİ
  3,4,5
  1,,,,,YELTAY
  1,2,3,4,5,6,7,8,9
  3,,,,,,ŞHUTKA

 5. Merhaba KEMAL dostum Şansın bol olsun

 6. Bu sekilde çıktı 3 ayak basitsede diğer 3 ayak birbirine denk atların mücadelesi gibi olacak herkese bol şans diliyorum yazdığınız ganyan olsun

 7. ANKARA

  1.ayak: Mesafe ve pistin ağır olması sebebi ile önceliğim 5.LEA olacak ekonomik kuponlar tek olarak değerlendirebilir güvenemeyenler 1.JAMAICA GIRL – 2.LITTLE BIRD ve 8.AMIGRA beraber değerlendirilebilir..

  (5,,1,2,8)

  2.ayak: 12.BABA METİN son yarışını tekrarlaması halinde hafif kilo avantajı ile bu zorlu koşuyu kazanmaya en yakın isimdir ancak yarışlar kum piste alınınca zor olan bu koşu dahada zor hale geldi ya BABAMETİN diyeceğiz yada bu koşuyu en az altı safkanla geçeceğiz özellikle 2.HAKTAN BEY in altını çizmek isterim saha ve zemin şartlarının lehine olacağını düşünüyorum 9.MAHREM ve bu koşuda ters bir netice almasını beklediğim 10.KÜÇÜK DEMİRKIRIM günü cazip hale getirebilir 7.NATUHAY ile 1.HÜNKAR için düşüncelerim de aynı bu koşunun cazip safkanlarıdır imkanlar dahilinde at yazılması gerekilen bir koşu..

  (12,,2,9,10,7,1)

  3.ayak: 5.GOLD FOOT bursa pistindeki yarışlarını hatırlayacak olur isek bu pisti yadırgamayacağını düşünüyorum jokeyi H.KARATAŞ idaresinde çok şanslıdır ANKARA pistine yabancı olmayıp ev sahipliği yapacak olan 4.EREN EFENDİ kantarması S.KAYA ile iddialı olmasını beklediğim rakibidir..

  (5,4)

  4.ayak: Yarışların kuma alınması ile bu yarış karışabilir yarışın favorisi 1.YELTAY olsada ben yanına 5.ÖMÜRÇINARI ve nerde ne zaman ne yapacakları belli olmayan A.ÇELİK ile M.ÇELİK aynı ahırın eküri taylarına biniyorlar 4GEÇGELANNA ve 7.MASALCI yazmayı uygun buluyorum..

  (1,5,4)

  5.ayak: 4.DARK KHAN kantarması Ö.YILDIRIM idaresinde bu koşuyu lehine çevirmesini beklyor ve banko olarak önermek istiyorum..Rakip yazmak isteyenler 1.CLIFF SUNNER i değerlendirebilir

  (4.DARK KHAN)

  6.AYAK: Benimde herkes gibi önceliğim bu gruptan farklı bir gömlek olan 3.SHUTKA ben ikramiyeyyi cazip hale getirmek adına çalışmalarında etkili görünen 9.CRASSUZ etkili pilotu M.ÇELİK ile yazmak istiyorum..

  (3,9)

  Herkese bolşans

 8. ANKARA

  4 OCEAN EYE
  2-8-4-12-6
  7 SCAMP
  1-5-2-3
  1-5-9-3
  8-3-7

  Altılım bu şekildedir
  Bol şanslar

 9. Merhaba VOLKAN dostum çok çok teşekkür ediyor Şansın bol olsun diyorum

 10. 1.AYAK PISTIN ISLAK OLMASI VE MESAFE TUTAN BIR ORJIN YAPISINA SAHIP OLAN AMIGRA NET BANKOMDUR 2.AYAK HAKTANBEY BENCE BUGUN YARISI KAZANACAKTIR DIGER BANKOM 3.AYAK SCAMP PISTI ISLAK BULAN BU SAFKAN 3.CU BANKOMDUR 4.AYAK HEPSI 5.AYAK HEPSI 6.AYAK HEPSI

 11. Saygi deger ustadlarim son ayakta 4 bahatheri degerlendirin derim

 12. binicisi ve güzel isleri ile 8 Amigra net bankomdur

 13. Sayın admin üyeliğimi tekrar aktif edermisiniz herkesten özür dilerim heredot usta sendende özür dilerim

 14. Teşekkür ederim hayırlı günler

 15. Adam kendini parcalıyoo Selim de karı gibi at biniyor bukadar laubali olmaz bi insan ya evlat olsa sevilmez bu Selim yazıklar olsun

 16. Kocaeli
  2-3-10-7
  9-11-14
  7-8-4
  5
  4-1-7
  9-7-6-3-1

 17. çok iyi çalışması ve binicisi ile 4 Münayim bankomdur

 18. Komplo teorisi Yaylalı bilerek ikinci ve ya üçüncü olabilir.Şart konusu.

 19. Merhaba okul USTALARIM Ve okul DOSTLARIM AKŞAMINIZ hayırlı sofralarınız BEREKETLİ olsun

 20. BATUR dostum bu tabelalar senin sansina, tutarsa Taksimdeyiz 🙂
  https://hizliresim.com/1gnD1N

 21. Teşekkürler VOLKAN dostum gayet iyiyim sen nasılsın dilerim herşey yolundadir

Cevapla